4. Administrace kurzu

4.1. Menu Osoby
4.2. Menu Činnosti
4.3. Menu Hledat
4.4. Menu Správa
4.5. Menu Kurzy
4.6. Menu Připojení uživatelé
4.7. Menu Souhrn kurzu
4.8. Menu Nadcházející události
4.9. Menu Kalendář
4.10. Menu Poslední novinky
4.11. Menu Nedávná činnost
4.12. Menu Týdny / Menu Témata

Stěžejní část této kapitoly bude zabírat popis jednotlivých menu, která má tvůrce kurzu k dispozici. Některá z těchto menu, resp. některé z položek, mohou využívat i studenti. Rozdíl mezi zobrazením kurzu pro tutora (tvůrce kurzu) a pro studenta tkví především v rozsahu možností pracovat s kurzem.

Student je předurčen k tomu absolvovat kurz, kdežto tutor má v popisu práce kurz vést a spravovat. V kapitole 3.4 – „Režim úprav“ jsme si vysvětlili, co je to režim úprav, jak přidávat do kurzu různá menu, jak je rozmisťovat či odstranit. Zde se pokusíme popsat význam různých menu a jejich položek. Opět budou popisovány jenom ty nejdůležitější prvky, které potřebujete pro snadnou administraci kurzu (jste-li tutor) nebo pro úspěšné absolvování (jste-li student).

Důležité Nenechte se zmást tím, že se v nových verzích Moodle může měnit terminologie. Takže například menu Přidat se ve verzi Moodle 1.5 již nazývá menu Bloky a podobných změn může nastat a ještě nastane více. Vždy si text v této příručce srovnávejte se skutečností. Já se budu snažit držet označení menu místo bloky, protože jsem s tím již začal a myslím, že se tím velkého prohřešku nedopouštím.