Diskuze k videonávodům pro IS SU

Student: Zápis předmětu

Picture of Petr Korviny
Student: Zápis předmětu
by Petr Korviny - Wednesday, 21 August 2019, 5:42 PM

Zápis předmětu studentem a případný zápis semináře v předmětu.

Video je rozděleno na více částí:

• registrace a zápis předmětů
    • pomocí šablony
    • pomocí oblíbených předmětů (hvězdička)
    • pomocí kódu předmětu
  • zápis do seminárních skupin
  • zrušení zapsaného předmětu
Picture of Jan Chmela
Re: Student: Zápis předmětu
by Jan Chmela - Monday, 12 August 2019, 5:15 AM

Jen dotaz. Nedat tam na zacatek kratkou vetu s upozornenim, at si hlidaji v tom pravem hornim rohu zvolene obdobi?

Picture of Petr Korviny
by Petr Korviny - Tuesday, 13 August 2019, 11:26 AM

Rozdělil jsem video se zápisem předmětu na několik částí, aby nebylo příliš dlouhé. Doplnil jsem na začátek také tu větu o zkontrolování vybraného období, na které se zapisují.

Picture of Aleš Ryšavý
by Aleš Ryšavý - Tuesday, 13 August 2019, 12:53 PM

Ahoj,

k zápisu předmětů:

V ISu se rozlišuje ZÁPIS PŘEDMĚTŮ a REGISTRACE PŘEDMĚTŮ.

(viz nápověda:  Registrace slouží k vyjádření zájmu o studium předmětů, případně k získání lepší časové známky u kapacitně omezených předmětů. resp. Zápis Teprve okamžikem zápisu získáváte právo a povinnost předmět studovat. Předměty lze nadále registrovat či rušit, bezproblémové registrace se každou noc automaticky zapíší.)

Video obsahuje návod na registraci předmětů přes šablonu, ale pokud jsou mimo šablonu, tak je pro jejich ZAPSÁNÍ JEŠTĚ NUTNÉ:

A. Počkat do půlnoci, kdy se bezproblémové registrace automaticky zapíší (samozřejmě, že předměty u kterých nejsou splněny předpoklady se nezapíší = nejsou bezproblémové)

B. Kliknout na tlačítko "zapsat bezproblémové registrace"

Ahoj  A.

Picture of Petr Korviny
by Petr Korviny - Tuesday, 13 August 2019, 4:52 PM

Ohledně registrace/zápisu předmětu jsem pochopil z diskuze s Andreou, že u nás bude probíhat oboje současně, případně, že bude po registraci cca 1 hodina mezera a pak hned bude probíhat zápis. Nemám to úplně jasné, ovšem to první video jsem předělal a ukázal jsem tam i registraci předmětu přes šablonu i zadáním kódu a také jsem zmínil, že by se mělo ještě kliknout na odkaz "Zapsat bezproblémové registrace".

Pokud to má být na jiných fakultách s registrací a zápisem jinak, tak si to musíme vyjasnit, aby to video bylo pokud možno univerzální.

Picture of Petr Korviny
by Petr Korviny - Monday, 19 August 2019, 12:16 PM

Vložil jsem videa pro zápis předmětů, kdy jsou samostatně vytvořeny postupy pro zápis různými způsoby (přes šablonu, přes kód předmětu, přes oblíbené předměty). Zároveň jsem videa upravil tak, aby vždy začínala stejnou sekvencí, pokud si je studenti pustí samostatně, aby věděli, jak se "proklikat" do příslušné pozice, kdy se teprve začnou lišit.

Picture of Petr Korviny
by Petr Korviny - Wednesday, 21 August 2019, 5:43 PM

Opraveno video pro zápis předmětu přes šablonu, bylo tam vloženo špatné.